Nos, tudom, hogy elég sok idő telt el, mióta a sorozat legutóbbi elemével jelentkeztem, de végre valahára elkészültem a 8mm-es golyó begyöngyözésének mintáival.
Alapvetően három mintát készítettem:
- 11/0-s japán gyöngyökre
- 11/0-s cseh gyöngyökre
- 15/0-s japán gyöngyökre
Mivel középtájon a bővítés és a fogyasztás között elég kevés sor van, ezért én azt javaslom, hogy a fogyasztást ne ugyanott végezzük, mint ahol a bővítést csináltuk a 6. sorban (vagyis a bővítés és a fogyasztás ne pont egymás fölé essen, hanem inkább kicsit eltolva egymáson). Erre azért van szükség, nehogy az egymáshoz túl közel eső bővítés és fogyasztás miatt a kettő között gyöngyök kidudorodjanak. Emiatt én az alábbi fűzésmintát javaslom:
Az elkészült golyók pedig így néznek ki:
Toho 11/0 telt:
Toho 11/0 lüszteres:
Toho 11/0 matt:
Toho 11/0 ezüst közepű:
Miyuki 11/0:
Cseh 11/0-s gyöngyök esetében a középső részben a sorok számát növelni kellett eggyel, de ettől eltekintve ugyanaz a minta, mint a japán 11/0-sok esetében.
A kész golyók így néznek ki:
Cseh 11/0 telt:
Cseh 11/0 ezüst közepű:
Fentieken túl elkészítettem még a japán 15/0-s gyönggyel használható változatot is. Ehhez már mintasablont nem készítettem, de talán az eddigiek alapján már a táblázat önmagában is megteszi.
Delicával kombinált válozatot most nem készítettem, talán majd egyszer. Őszintén szólva örültem, hogy egyáltalán ezekkel elkészültem. :)
Jó fűzögetést!
9 megjegyzés:
Mekkora munka van már megint ebben a bejegyzésben. Köszönöm! Bevallom én a peyote golyós bejegyzéseid olvasása közben totál elbizonytalanodtam és megijedtem, nem valószínű, hogy bele merek vágni mostanában.... még gyűjtöm a bátorságot hozzá. :)
Hű... Pedig becsszó nem riogatásnak szántam... :) Egyébként ne aggódj, szerintem nagyon kényelmes ezeket a bogyeszokat fűzni, szóval szerintem egész nyugdotan vágj csak bele! :) Ha mégis elakadnál, akkor meg keress bátran és segítek! :)
Hűha, micsoda összefoglaló! Nagyon hasznos, köszönöm!
Köszi szépen hogy ennyit fáradoztál vele!
Szuper és köszönet érte!
Thank you so much! http://beadsforbrains.blogspot.com/2011/10/day-275-8mm-peyote-covered-ball.html
Dear Mandy!
I've tried to post a comment on your blog, but for some reason it didn't work, so I will answer here instead.
I have two tips for this problem.
First: in my tutorials I am covering wooden balls, which are of a bit different shape than glass balls. That's why you might need an extra row to get the ball covered. (6mm balls are so small, that the difference between glass and wooden balls wasn't significant in that case, but the bigger the balls, the more significant the difference).
Second: there's a trick to get rid of those extra spaces - it was the idea of Audrey, and I have referred to it in my first post about beaded balls, however, unfortunately only in Hungarian, so it might have not been a great help to you. So the trick is, that when increasing or decreasing, you have to stitch back into the previous row as well. Audrey has drawn some instruction about this.
For increasing:
http://1.1.1.3/bmi/4.bp.blogspot.com/_IWCETvwXaGY/SVDUk_NO_qI/AAAAAAAAAdo/4OIOV-G_2ZU/s800/DSCF2618.JPG
The relevant part is at the bottom of the picture, called "TRÜKK".
For decreasing:
http://1.1.1.3/bmi/3.bp.blogspot.com/_IWCETvwXaGY/SVDVJNog37I/AAAAAAAAAdw/X9uVqTGBnIc/s800/DSCF2620.JPG
Also see section "TRÜKK" at the bottom of the picture.
Using these methods, I guess you will have the extra space needed for that additional row in the middle.
Should you still have some problems whith these 8mm balls, just let me know.
All the best,
Zsuzsa
Zsuzsa! Thank you my dear!!!! I will try this again right away! You are the best!
Mandy
Thank you for this wonderful explanation on covering a bead, I have looked all over the Net and this was the best!
Megjegyzés küldése