Itt jegyezném meg, hogy egy golyó körbegyöngyözésére több módszer is létezik:
- El lehet kezdeni az egyik végén, és folyamatosan fűzni, amíg a golyó túloldalán be nem zárul a gyöngykabát
- El lehet kezdeni a közepénél, ahol egyforma bőségű sorok vannak, és utána kétirányban fogyasztani (ez abban az esetben nem szerencsés, ha a középső résznél hagyni kell, hogy az egyébként egymás fölé kerülő gyöngyök egy kicsit elcsússzanak egymáson ahhoz, hogy körbeérjék a golyót - mint például az előző bejegyzésben az orosz minta alapján készített 8mm-es golyó esetén; ilyen esetben, ha a közepét fűzzük meg először, akkor nem fog belemenni a golyó, mivel előre nem igazán lehet kitalálni, hogy pontosan mennyit kell "ráhagyni" fűzés közben)
- Meg lehet fűzni a két felét külön, a legszűkebb pontjától indulva, és a közepénél összedolgozni a két felet
Tehát az alapminta fűzési rajza így néz ki (a közbülső, azonos bőségű sorokat kihagytam, azokhoz úgysem kell különösebb magyarázat):
Mivel itt a bővítés és fogyasztás között 5 azonos bőségű sor van, ami páratlan szám, ezért a bővítés és fogyasztás nem pontosan egymás fölé fog kerülni a mintában. Ez egy kicsit nehezítheti, ha valaki esetleg mintát szeretne tervezni a golyó felületére. Ha valaki mégis próbálkozna ezzel, akkor íme egyféle mintasablon hozzá (a pirossal jelölt gyöngyök a két részben ugyanazt a sort (7. sor) jelölik, hogy könnyebb legyen a sablon második felén folytatni, amit az elsőn elkezdünk):
Illetve egy másik mintasablon (sajnos ennél egyszerűbbé nem tudom tenni a mintatervezést, de ha valakinek van ehhez valami jó ötlete, szeretettel várom):
Tehát a fenti mintát különböző gyöngyökkel megfűzve az alábbi eredményt kaptam.
Ami még fontos: a rajzokon nem jelöltem az Audrey-féle visszaöltéses technikát, de a golyókat mind azzal fűztem, és újból szeretettel ajánlom mindannyiótoknak.
Ami még fontos: a rajzokon nem jelöltem az Audrey-féle visszaöltéses technikát, de a golyókat mind azzal fűztem, és újból szeretettel ajánlom mindannyiótoknak.
11/0 toho kása / telt
11/0 toho kása / lüszteres
11/0 toho kása / ezüstközepű
11/0 toho kása / matt
11/0 miyuki kása / lüszteres
11/0 cseh kása / telt
11/0 cseh kása / ezüstközepű
Összességében a 6mm-es golyónál arra jutottam, hogy az orosz minta szerinti fűzés teljesen jó a legtöbb gyönggyel, bár kicsit más lesz az összhatás a végén. Viszont jobbat valószínűleg nehéz lenne találni ennél.
Az érdekesség kedvéért azért kreáltam egy mintát 15/0-s japán kására, és 11/0 delica + 15/0 japán kása kombinációra is.
A 15/0-s japán kásából fűzött változat táblázata:
A hozzá tartozó mintarajz:
És végül maga a kész golyó:
A 11/0 delicával kombinált változat táblázata:
A hozzá tartozó mintarajz:
A sablonok:
És végül a kész golyó:
Bár a befejezésnél itt egy kicsit nagyobb lyuk marad, még egy sort már nem nagyon bírt volna el. De persze nyugodtan fejlesszétek tovább ezeket a mintákat! :)
2 megjegyzés:
Brilliant!!! Thank you for doing all this hard work! I love it and I'm trying it now!!
Thank you!!! :) I really hope it is going to work for you as well! Should you find any problems with any of the above patterns, just let me know! :) Have a nice day! :)
Megjegyzés küldése